REKONSTRUKCE BYTU V PANELOVÉM DOMĚ, KRČ

Projekt: 2010
Realizace: 2011-2012
Náklady: 1,3 mil.Kč

Rekonstrukci tohoto bytu jsme pojali velmi komplexně a redikálně. Výsledkem je velmi světlý, vdušný a prostorně působící byt. Znamenalo to však nejprve odstranění veškerého stávajího interiéru, demolici příček, odstranění nabetonávek na panelech, odstranění oken a otopných těles a omítek. Zmizelo takřka vše a zůstal jen jednotný prostor ohraničený panely.

Z původní dispozice 3+1 vznikl byt 3+kk. Došlo k vyčištění, prosvětlení a provzdušnění bytu. K tomu přispělo zejména zvětšení oken na jižní straně v obývacím pokoji, zmizela meziokenní vložka, parapet je snížen a okno je nově načleněno. Vznikl velkorysý otevřený světlý prostor, který je dominantou celého bytu.

Ve střední části bytu se podařilo vytvořit kromě koupelny a wc i úklidovou komoru s pračkou a výlevkou, u vstupu do bytu je navržena vestavěnou skříň na kabáty a boty. Dispozice klidové části bytu byla zjednodušena, příčky byly zarovnány do jedné roviny s panelem. V půdorysu tak nevznikají zbytečné nevzhledné “zuby”.

V bytě převládá snaha o užití kvalitních přírodních materiálů, zejména dřeva. Podlahy jsou provedeny z dubové průmyslové mozaiky, stěny jsou bíle omítnuté, v obývacím pokoji a pracovně je vždy jedna stěna řešena betonovu stěrkou šedé barvy, v koupelně, na wc a v úklidové komoře je instalována barevná skleněná mozaika. Strop je tvořen sádrokartonovým podhledem, což umožnilo instalovat zapustěná bodová svítidla. Dveře sahající od podlahy do úrovně stropu opticky zvyšují výšku místností. Zeleně lakované posuvné dveře oddělují koupelnu a wc, bíle lakovanými dřevěnými dveřmi s dvojitým zasklením se vstupuje do obývacího pokoje, ložnice a pracovny. Otevíravé dveře jsou řešeny jako bezfalcové, křídla dveří jsou v rovině zdi. Jedná se o námi navržený design dveří, které byly zhotoveny truhlářem na zakázku.